Esmu Latvijas Permakultūras biedrības līdzdibinātājs (2011. g.), valdes loceklis un vairāku publikāciju par permakultūru autors, kurš Vācijā ieguvis permakultūras dizainera sertifikātu, bet Lielbritānijā - ekodizaina sertifikātu.
Mans zaļā dzīvesveida un permakultūras ceļš aizsākās 16 gadu vecumā, rīkojot domubiedru sanāksmes grāmatu sērijas "Skanošais ciedrs" lasītājiem.
Gadu gaitā esmu apmeklējis vairāk nekā 15 permakultūras un ekociematu projektus visā Eiropā, no kuriem ievērojamākie ir:
Sieben Linden - Vācijā
Findhorn - Skotijā
ZEGG - Vācijā
Friland - Dānijā
Tamera - Portugālē
Schweibenalp - Šveicē
Arterra - Spānijā
Pašreiz es ar ģimeni veidojam arī paši savu permakultūras saimniecību - dzimtu mājvietu ciematā Varavīksnes, kas ļauj mums īstenot dzīvē savas pārliecības un labāko no zināšanām par permakultūru, ilgtspējīgu dzīvošanu, kopienas nozīmi utt.
Uzskatu, ka viedā saimniekošana jeb permakultūra tiešām ir revolūcija, kas maskēta par dārzkopību...
Pirmkārt, tā sniedz atbildes uz būtisko jautājumu - kā tad mums īsti vajdzētu tālāk dzīvot, ja gribam saudzēt dabu un tajā pašā laikā izmantot mūsdienās pieejamos tehnoloģiju brīnumus?
Otrkārt, tā dod mums kopēju 'valodu', kurā domāt un runāt, strādājot pie patiešām mūsdienīgiem - tātad ilgtspējīgiem - risinājumiem.
Un treškārt - tā atzīst, ka viss ģeniālais ir vienkāršs. Un ja vienkāršs - tad arī ikvienam pa spēkam. Ar pakāpeniskiem un gudriem risinājumiem, attiecīgām zināšanām un pareizu ievirzi, ar ko savukārt vienmēr palīdzēt gatavs esmu es.
Vēloties iegūt pēc iespējas objektīvāku priekšstatu par ilgtspējīgu dzīvošanu, esmu divus gadus dzīvojis un strādājis Sieben Linden ekociematā Vācijā, kurš vairākkārt gan Vācijas, gan pasaules mēroga pētījumos ir atzīts par izcilu piemēru, kā cilvēcei dzīvot ilgtspējīgi. Šeit es strādāju Pasaules Ekociemata tīkla birojā un iesaistījos vairākos starptautiskos ekociematu un permakultūras projektos. Šis laiks man ļāva iepazīt daudzas eko un permakultūras kopienas Vācijā, Šveicē un Dānijā. Tomēr es vienmēr zināju, ka atgriezīšos Latvijā, lai īstenotu savus sapņus dzimtenē.
Būvinženieris ar specializāciju ilgtspējīgā būvniecībā un pasīvajās mājās, RTU
„Gaia Education Design for Sustainability” - 4 nedēļu kursi par ilgtspējīgu attīstību Lielbritānijā, Findhorn ekociematā, 2009. g.
''Permaculture Design Course'' - starptautiskie 72 stundu permakultūras dizaineru kursi jeb PDC, Vācijā, Sieben Linden ekociematā, 2011. g.
"Permaculture Educator's Course" - 60 stundu permakultūras pasniedzēju kursi, Dānijā, Friland ekociematā, 2015. g.
„Energoefektīva renovācija ar ekobūvniecības paņēmieniem” - 54 stundu kursi par pasīvo un energoefektīvo ēku projektēšanu un būvniecību Ērgļos, Latvijā. 2010. g.
'Permakultūras eksperimenti' Mazdārziņš, Nr.9 2013.
'Permakultūras dārza plānošana' Mazdārziņš, Nr.8 2013.
'Permakultūra' Mazdārziņš, Nr.7 2013.
'Māja kā burbulis' Vides Vēstis, Nr.6 (137) 2011.
'Energoefektīvs mājoklis' Vides Vēstis, Nr.5 (136) 2011.
'Permakultūras filozofija mājoklī' Vides Vēstis, Nr.4 (135) 2011.
'Māja ar lieliem logiem un mazu sildītāju' Vides Vēstis, Nr.3 (134) 2011.
'Pasīvo māju zaļās tehnoloģijas' Vides Vēstis, Nr.2 (133) 2011.
'Pasīvā māja aktīvai vides aizsardzībai' Vides Vēstis, Nr.1 (132) 2011.
‘Ekociemati Latvijā’ Vides Vēstis, Nr.3 (128) 2010.
‘Ekociemats – sapnis par harmonisku dzīvi’ Vides Vēstis, Nr.2 (127) 2010.
[esmu mainījis uzvārdu]
Ekobūvniecības sertifikāts
Ekodizaina sertifikāts
PDC kursa sertifikāts
Permakultūras skolotāja sertifikāts